Postacie swietych na znaczkach pocztowych

Postacie swietych na znaczkach pocztowych

Kolejna liczba to proporcje. Jest to stosunek pomiędzy wysokością opony sekcji, która jest odległością od siedziby obręczy do zewnętrznej części bieżnika oraz szerokości przekroju. Współczynnik kształtu jest zwykle wyrażona w krokach 5, takie jak 60, 70 i 75. Tak więc, na 206/60/15 opony, proporcje obrazu to 60% szerokości przekroju.

Kolejną informacją jest rodzaj opon. Istnieją dwa podstawowe typy opon:

* R -Radial: Opona radialna jest jednym z pasów nośnych, zwykle ze stali, działających promieniowo wokół opony. * B – Odchylenie: Opona bias (lub opony cross-ply) jest jedną z warstw, które biegną po przekątnej od jednego zgrubienia do drugiego. Jedna warstwa znajduje się na odchylenia w jednym kierunku, a następnie Kolejne warstwy są na przemian w przeciwnych kierunkach i krzyżują się ze sobą.

Postacie swietych na znaczkach pocztowych

Ostateczna liczba w rozmiarze opony jest średnicą obręczy. Opony, które mają średnicę obręczy wyrażoną w calach są najczęściej stosowany typ. Opony i koła, które mają średnicę obręczy wyrażoną w pół cala (14,5, 15,5, 17,5 i 19,5) są używane w niektórych ciężkich przyczep, samochodów ciężarowych i dostawczych skrzyniowych.

Można również znaleźć ważne informacje dotyczące opon, patrząc na Unified opon klasy jakości (UTQG) UTQG literami. System (UTQG) mierzy trzy rzeczy:

Treadwear (520)

Postacie swietych na znaczkach pocztowych

Ocena ta wskazuje na względną trwałość opona, oparty na badaniach standardowych rządu po około 7k mil jazdy w kontrolowanym przebiegu testowego. Zasadą jest, że można dodać dwa zera do liczby oszacować średnią żywotność można spodziewać się od opony w normalnych warunkach jazdy.

Trakcji (A)

Ocena ta jest oparta na badaniach rządowych mierzą zdolność opony do zatrzymania samochodu w ruchu na wprost, na obu powierzchniach betonowych i asfaltowych. Opony są przypisywane stopnie trakcyjne AA, A, B lub C, AA jest najwyższa.

Artykuł dzięki: