Filatelistyka a numizmatyka

Filatelistyka a numizmatyka

Jeśli chcesz cieszyć sławę jako ekspert wina, nie jest łatwym sposobem na zdobycie tej renomy. Następnym razem, gdy podaje się kieliszek wina, unieść go łodygi (nie miski!). Wave go pod nosem z ruchem okrężnym. Zapach wina i miło patrzeć. Wziąć łyk, ostrożnie. Następnie znaleźć winy z nim. Jest to murowany sposób, aby inni traktują Cię jako konesera Chociaż będzie Ci przez, będzie tylko kwalifikacje, do tej pory, jako snob wina.

Jeśli, z drugiej strony, to naprawdę chcą wyleczyć grozie wymówienia etykietach wina, posiadać własną rękę w dyskusji wina, aby uniknąć fleeced przez paskudne kelnerów i cieszyć się ten wspaniały napój bez ryzyka popełnienia katastrofę społeczną, Odwagi teraz. Ten artykuł pomoże rozwikłać przez większą część tajemnicy, która osłania tysiące różnych płynów znanych jako wina.

Filatelistyka a numizmatyka

Nie brak informacji, ale zbyt wiele informacji, że przegrody i oszałamia, którzy szukają prostych wskazówek smakowych przyjemności jest w dużej mierze odpowiedzialny za tę tajemnicę. Miliony słowa pisanego i mówionego w chwale i wyjaśnienia wina bez wyjaśnienia wyjaśnień. Tymczasem sam produkt staje się coraz bardziej uwikłana w labiryncie nakładających nazw typów, nazw geograficznych, roczników i ogólne paplanina tak skomplikowane, że to jest zupełnie niezrozumiałe dla 99 spośród 100 magazynierów i restauratorów, którzy sprzedają produkt.

Filatelistyka a numizmatyka

Przeciętny Amerykanin, który czasem niewyraźnie zastanawia się, co to lub treści, które butelki mogą smakować, ale kto nie jest skłonny do podejmowania długotrwałych badań, zwykle po prostu przechodzi obok na półce sklepowej lub odkłada wina z restauracji i kupuje piwo, colę, lub Bourbon zamiast.

Dlaczego ten galimatias nadal istnieje? Dlaczego nie etykiety wina powiedzieć prostym językiem, co one oznaczają? Kto sporządza te straszliwe wykresy roczników i temperaturach, z jakiego powodu? Kto orzeka białego wina z ryb, czerwonego wina z czerwonego mięsa, długie łodygach okulary do Renu, krótszych dla Burgundii? Dlaczego nie są różne rodzaje wina podane prostych nazw, takich jak te na różnego rodzaju puszki zupy, tak, że początkujący mogą czytać etykiety i wybrać rocznika służenia swoim spódnicy stek?

Artykuł dzięki: