Mistrzostwa Polski w filatelistyce

Biorąc się bliżej ściany bocznej oponę może dostarczyć tylko o wszystko, co naprawdę trzeba wiedzieć o swoich opon. Ale zanim przejdziemy do języka opon, rozważmy, jaki rodzaj opon masz. Opony samochodowe ogólnie podzielić na następujące główne kategorie:

P-Metric – wielkości opon P-metrycznych są te z „P” na początku danego rozmiaru opon, takie jak P206 / 60R15.https://wfw.com.pl Ich nośność jest oparta na wzorze inżynierskiej, który bierze pod uwagę ich fizyczny rozmiar i ilość ciśnienia powietrza.

Europejski Metric- Euro-metrycznych i P-metrycznych opony w tym samym rozmiarze, jak P206 / 60R15 i 206 / 60R15, są równoważne pod względem wymiarów z niewielkimi różnicami w ich nośności i presji inflacyjnej. Są wymienne, jeżeli są stosowane parami osi lub zestawy czterech.

LT-Metric- opony LT-metryczne są równoważne opon P-metrycznych, ale mają niewielkie zmiany obciążenia zdolności. Wiele 1/4-tonowy i 1/2-tonowe pojazdy używać Euro-metrycznych i P-metrycznych rozmiarów opon, podczas gdy 3/4-ton i 1-tonowych pojazdów użyć LT-metrycznych rozmiarów opon.

Światło Ciężarówka Wysoka flotacji – oznacza to opon o niższym współczynniku kształtu i wyższych cech flotacyjnych, które zapewniają lepszą trakcję off-road. Informacje na temat tych opon jest zawsze podano w calach.

T – Tymczasowe zapasowe – Jeśli napis na ścianie bocznej opona zaczyna się od litery „T”, to oznacza, że ??jest to tymczasowa zamienna przeznaczona do stosowania tylko przez ograniczony czas, aż opona może być naprawiony lub wymieniony.

Zbiór liczb i liter na bocznej ściance twojego opony 206 / 60R15 na przykład, może dostarczyć wielu informacji. Pierwsza liczba oznacza szerokość przekroju lub szerokość opony. Jest odległością pomiędzy zewnętrznymi krawędziami ścian bocznych opony, mierzona w milimetrach lub w calach na wysokie opony flotacji .

Artykuł dzięki: